Rok szkolny 2016/2017

Jeśli pamiętacie pierwsze, ciepłe dni w maju tego roku, to wyjaśniam, że właśnie wtedy, 16 i 17 maja 2017 roku wraz z naszymi nauczycielami: Agnieszką Krauz-Horodecką, Piotrem Kilianem i Andrzejem Markuszką byliśmy na wycieczce w stolicy Dolnego Śląska, czyli we Wrocławiu.

Z okazji najważniejszych Świąt w roku - Świąt Zmartwychwstania Pańskiego - uczniowie klasy III a i III b gimnazjum przygotowali okolicznościowy spektakl wielkanocny według pomysłu i scenariusza opracowanego przez p. Jadwigę Bar.

24 marca 2017 roku odbyło się święto patronów naszej szkoły Sług Bożych Rodziny Ulmów. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie dziewiątej spotkaniem w sali gimnastycznej, gdzie uczniowie zaprezentowali część artystyczną zatytułowaną „Błogosławieni miłosierni…” przygotowaną przez młodzież klas trzecich gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli Danuty i Marka Kochmańskich oraz Katarzyny Sowy. W spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście oraz władze gminy z Wójtem Gminy Markowa Tadeuszem Barem.

W dniu 10.04.2017 w Łańcucie, odbyły się powiatowe zawody w szachach indywidualnych w kategorii szkół gimnazjalnych.

Z naszej szkoły I miejsce w kategorii gimnazjum zajęła Ela Kud .

W kategorii chłopców mistrzem powiatu został Bartosz Dźwierzyński, II miejsce uzyskał Jakub Kielar, III zajął Ernest Gwizdak a IV Karol Kuśtra.

Zawody przebiegły w sportowej atmosferze.

Uczestnicy na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

900 – Montaż słowno-muzyczny „Błogosławieni miłosierni...” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół,
1030 – uroczysta Msza św. pod przewodnictwem JE ks. biskupa Adama Szala w Kościele pw. św. Doroty,
– Modlitwa przy grobie Sług Bożych Rodziny Ulmów na cmentarzu parafialnym,
– Złożenie kwiatów pod pomnikiem.