Jak wszyscy wiemy, muzyka łagodzi obyczaje. Wspólna zabawa przy muzyce jednoczy, nastawia nas przyjaźnie do innych, poprawia nam humor.

Współczesne nam zespoły, wokaliści i ich utwory praktycznie wszystkim są znane, na bieżąco przypominają nam o nich radio, telewizja, a w każdej chwili, jeśli tylko chcemy także internet. Natomiast co się śpiewało 20, 30, czy nawet 40 lat temu nie wszyscy znają. Stąd pomysł na przegląd polskiej piosenki, nie obcojęzycznej, a naszej rodzimej. Odbył się on w naszej szkole 28 listopada, zorganizował go Samorząd Uczniowski.

Zgłosiło się kilku uczniów: Milena, Dominik, Konrad, Dawid z Jasiem, Martyna z Sylwią i towarzyszącym im chórem. Wykonali oni piosenki różnych wokalistów – od Krzysztofa Krawczyka „My Cyganie” i Andrzeja Rybińskiego „Nie liczę godzin i lat”, poprzez grupę Maanam i utwór „Cykady na Cykladach”, aż po zespół Dżem - „Wehikuł czasu” oraz „Autsajder”.

Przysłowiowym gwoździem programu okazał się być występ Pana Marka Kochmańskiego, który wystąpił z utworem „Beata z Albatrosa”. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym śpiewem (występujących wraz z publicznością) piosenki Lady Pank „Zawsze tam gdzie ty”. Nawet w szare, zimne i deszczowe dni muzyka poprawia nam nastrój, sprawia, że uśmiechamy się do innych, nasz krok jest sprężysty i rytmiczny, a sylwetka wyprostowana.

Ze śpiewem na ustach wróciliśmy do codziennych zajęć.